havlicekpetr.cz

Petr Havlíček

Petr

Školení, coaching managementu, prezentace a osobní rozvoj


“Žij, jako bys měl zítra zemřít. 
Uč se, jako bys měl navždy žít.“ mahatma-gandhi

Nezávazná poptávka

Proč

Protože

jsem IT srdcař, manažer a vizionář.

Více jak dvě dekády praxe od počátku programování v Assembleru, přes C++, studium a zaměstnání ve Velké Brtitánii, následně konzultace pro nadnárodní společnosti a řízení rozsáhlých dodávak v Telco, Logistice, Bankovnictví a Státní správě. V neposlední řadě práce pro giganty jako DHL, IBM a DXC Technology - a proč všechno to?

Abych to mohl předat dále, abych pomohl Vám, abych udělal IT svět lepším, čistším, prosperujícím a aby nás neděsily termíny jako AGILE, Strategie, Multikultura nebo Mileniálové.

Nejen ale IT je mým Světem. Chápání, tolerance, naslouchání druhým, vedení, coaching štěstí a pozitivního životního postoje, nenásilí a kritické myšlení - to jsou má vnitřní hodnoty

Žiji teď a tady, ZEN, jsou základem mé životní filozofie a přístupu k životu.

Díky studiu i zaměstnání ve Velké Británii komunikuji Anglicky na úrovni rodilého mluvčího.

Reference

Kde mě znají a kde jsem pomohl?

Metodologie, to je věda. A SW vývoj obzvláště. Jenomže pro mne je obojí koníčkem, neustále se měnícím světem kolem nás, který nás ovlivňuje ať chceme, či nechceme. Žil jsem v zahraničí a prošel nadárodními korporáty - plně chápu jejich komplexnost a složitost. Intuitivně vnímám odlišné kultury a hodnoty. A za největší přínos korporátních společností považuji reálný multikulturalismus.

ibm dxc dhl dd cs cs


Kde aktuáně publikuji?

Má publikační činnost se odvíjí vesměs od požadavků mého okolí. Níže uvádím konkrétní články, jako publikační platformu jsem zvolil Medium.com.

1. How to setup freeancer office UK

2. A prectical path to became IT freelancer UK

3. Data storage with regards to GDPR UK


Kde pomáhám a přednáším i mimo IT?

Stromka je kouzelné místo, shodou okolností založené mou bývalou kolegyní z DHL. No a Pathik je vizionář v oblasti bosé chůze, jehož podporuji od počátku a fandím mu.

stromka pathik

Ve Stromce Vás klidně naučím základům harmonie, rytmiky, jsem totiž skladatel, muzikant a hráč na nepřeberné množství nástrojů - aby také ne, většina mého dětství byla zasvěcena studiu hry na akordeon a zpěvu. Na klavír jsem se naučil až později, křídlo doma ale zní každý den. Hudba je totiž štestím. Hlavně ale zásadně improvizuji, hraji ze srdce, co cítím a co cítí ostatní, přenáším rezonance energií kolem a uvnitř nás.

Nebo chcete poradit jak na Ironmana ve zdraví a v pohodě? Jako vegeterián? Jak na extrémní výkony s čistou myslí a nezhutovaným tělem? Jsem tu pro Vás a přednáším pouze osobně nabyté zkušenosti.

Co nabízím

Aktuální oblasti přednášek

Svět software, to je mým koníčkem i posláním. Ovšem odmítám pouze omýlat skripta z metodik - je to totiž k ničemu. Já přednáším zkušenosti z praxe, vždy odzkoušené a často s velice bolestivým průchodem. Proto jsem se rozhodl, jako ryzí IT profesionál, sdílet své znalosti i v odlišných sektorech - bankovnictví, automotive, telco a pharma. Mou snahou je totiž dát metodikám a skvělým myšlenkám lidskou tvář.


agile prince2 scrum1


AGILITA

 1. Agilně s rozumem
  • 3 bloky po 40min, zaměřené na základní principy a filozofii Agility, vysvětlení pohledu managementu a dopadů na kulturu společnosti, společná analýza aktuální situace a návrh doporučení a změn. Klíčová zpráva je nebát se.
 2. Agilně ve vývoji
  • 3 bloky po 40min, zaměřené na konkrétní problémy spojené s vývojem software, včetně metodiky zadání třetím stranám, ukázka nástrojů a mechanismů řízení, pricip klanových válek a sdílení zdrojů. Klíčová zpráva je spolupráce.
 3. Jak se neutopit ve Waterfallu
  • 2 bloky po 40min, zaměřené na srovnání Waterfall a Agile metodik s důrazem na vysvětlení profitability, ROI a technických ukazatelů. Určené pro seniorní PM kteří mají problémy uchopit agilitu a aplikovat ji do své praxe. Klíčová zpráva je změna filozofie.

VÝVOJ SOFTWARE

 1. Moderní trendy vývoje SW
  • 3 bloky po 40min se společným jmenovatelem - modulární architektura. Na názorných příkladech budu prezentovat, jak se SW vytvářel (praktické ukázky z praxe), jak se vývoj financoval a proč je nutné kompletně změnit přístup a metody. Co je AWS, serverless a kontejner, proč je nutné mít pilota do 14 dnů od zadání a co vlastně rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Klíčovou zprávou je open source.
 2. Nástroje a služby na dalších 10 let
  • 3 bloky po 40min, vysvětlení cloudu, nodeJS, javascriptu, PHP, AWS, objektových databází, OATH, REST, blockchain technologie a machine learningu. Konkrétní případy nasazení bez vázanosti na produkty. Klíčovou zprávou je udržitelnost.

Architektura, AI, KRITICKÉ MYŠLENÍ

 1. Architektura pro dalších 10 let
  • 2 bloky po 40min a rozšířená diskuze nad abstraktním pohledem na heterogenní prostředí IT obecně. Diskuze o Datové Architektuře, Datové analytice a nástrojích vhodných pro zařazení do Architekury web3.0. Pohled na Industry4.0 a jeho přínos, diskuze nad komerčními aspekty změny ve společnosti, mikrotransakce a dopad špatné architektury na provozní náklady. Klíčovou zprávou je integrace.
 2. AI, AR, ML
  • 3 bloky po 40min, rozdělené na teoretickou a praktickou ukázku a výklad principů nových technologií. Zákulisní informace z AI scény, kritické zhodnocení aktuálních trendů a doporuční čeho se vyvarovat. NLP, Watson, Speach Recognition, Chatbots, variabilní náklady a principy. Představení myšlenek a směrů pro smysluplné využití. Klíčovou zprávou je AI ještě není.
 3. Kritické myšlení
  • 2 bloky po 40min a rozšířená diskuze, příklady, návody a kličky v myšlení, vhodné pro každého, kdo si např. dělá selfie a zahlcuje jimi své sociální sítě, kdo propadl Instagramu nebo kdo se nenají bez udělání fotky sebe či svého pokrmu. Jak s tím bojovat, jak sám sebe přesvědčit, že je něco špatně? Klíčovou zprávou je teď.
Poptávka

Nezávazně a beze strachu

Chcete referenci? Chcete více detailů k nabízeným službám? Není problém, na požádání zašlu, obratem.
Jsem profesionál a tak si zakládám na poctivosti, férovosti a rovném jednání.

Obecně platí, že ceny jsou smluvní a variabilní. Navržené bloky je možné přeskupit. V místě konání školení je zapotřebí zajistit dostatečné prostory a projekční techniku. Nabízená školení jsou omezena na kapacitu 10 lidí (čistě z důvodu formy výkladu), možno a) zopakovat za stejných podmínek, b) prezentaci upravit pro pódium za odlišných podmínek.

Veškerá má školení jsou principiálně Workshopem, místem sdílení informací, diskuzí odlišných názorů a porozumění odlišných stanovisek. V žádném případě nebudu vnucovat dogmatické názory metodik či snad vlastní pravdu. A hlavně - zkušenosti se sdílí a i já se těším na nové podněty a stanoviska, protože Svět se točí.